Cesta do Mexika

Vzhůru na Yucatán

… sbal si batoh a jedeme!

                 Do Mexika jsme se vypravili na vlastní pěst bez cestovky pouze s příručním zavazadlem a hlavně dobrou náladou. K cestování jsme si vybrali leteckou společnost Lufthansa, protože tento příspěvek píšu v době Covidu, tak by stálo za to zmínit i všechna opatření, která se nás (ne)týkala.

Pokud se podíváte na stránky mzv.cz, tak se dozvíte, že Mexiko nevyžaduje žádná speciální opatření (očkování, test…), ale že se cestování do Mexika nedoporučuji, protože je spousta míst zavřených – to není úplně pravda!

Mexiko má jediné pravidlo, a to vyplnit příjezdový formulář – odkaz zde, doporučuji vyplnit ještě v České republice (i když píšou, že stačí po příletu), na letišti se na free WI-FI připojuje asi milion lidí, tak ať nemáte hned po příletu stresy. 🙂

Jediná opatření, která jsme si museli pohlídat, byly podmínky letecké společnosti Lufthansa, kterou jsme cestovali. Letecká společnost vyžadovala – ukončené očkování, PCR test (72 hodin), antigenní test (48 hodin) a po celou dobu letu mít roušku nebo respirátor. 

Pokud se radši díváte na video než čtete, tak se mrkněte na naše první povídání a tipy k cestování do Mexika.

Do mexického Cancúnu jsme letěli přes německý Frankfurt a let trval zhruba 11 hodin, my osobně nejsme moc „fouňové“ na jídlo, ale musím ze své vlastní zkušenosti říci, že se Lufthansa hodně pohoršila :-(. 

Do Yucatánu jsme přiletěli zhruba v 15 hodin unavení, zpocení s vidinou sprchy a postele. Posun času je v mexickém Yucatánu -7 hodin.  Z letiště jsme si vzali taxík, který stál 50 dolarů – a proto tady hned první doporučení. 

Z letiště hned na terminálu je autobusová společnost ADO – odkaz zde, která vás do centra Cancúnu zaveze za pár mexických pesos. Jízdenky je možné buď koupit online, nebo přímo na přepážce společnosti. Nebojte, na přepážce můžete platit kartou a mluví anglicky! Můžete se nechat dovézt na hlavní terminál ADO přímo v centru Cancúnu nebo do měst jako je Tulum, Valladolid, Merida, …. o tom zase jindy. 

My jsme se ubytovali na 5 dní přímo v centru Cancúnu v hotelu Soberanis – odkaz zde. Nečekejte zázrak, ale na složení hlavy a osprchování perfektní. Hned vedle hotelu se nachází Super Market a od nádraží ADO se tento hotel nachází zhruba 15 minut chůze. Bohužel angličtina recepčních nebyla úplně excelentní, ale i problém se záchodem jsme vyřešili, takže se není čeho bát. 

V příštím článku vám představím už konkrétní místa a památky, které jsme v Mexiku navštívili. 

Napsat komentář